O nas

Firma ADAPTIA móda s.r.o. oficjalnie powstała w połowie 2011 roku. Impulsem do tego było moje spostrzeżenie, że w Czechach mieszka ponad 30 000 osób, które spędzają życie na wózkach inwalidzkich i nie mają możliwości zakupu specjalnej odzieży dostosowanej do potrzeb ciągłego siedzenia tak jak jest to powszechne w krajach zachodnich. Odzież standardowa w większości przypadków nie zapewnia wystarczającego komfortu przy całodziennym siedzeniu na wózku, niezależności przy ubieraniu się oraz codziennej toalecie. Dlatego postanowiłam stworzyć markę odzieży adaptacyjnej ADAPTIA, której misją jest poprawić tą sytuację w naszym kraju.

Czemu nazwa ADAPTIA? Słowo adaptacja może być dla Państwa nowe, tak jak na  początku było dla mnie. Za granicą jednak termin „adaptive clothes“ jest ogólnie używany w odniesieniu do ubrań dostosowanych do specyficznych potrzeb osób niepełnosprawnych fizycznie lub w inny sposób. Postanowiłam przejąć to motto w nazwie firmy i wyrazić tym istotę tego, czym zajmuje się moda ADAPTIA.

Największym zadaniem było opracowanie własnego czeskiego kroju, który stał się podstawą całej kolekcji. Na tym etapie poprosiłam o współpracę Ligu vozíčkářů oraz drużynę koszykówki Hobit. W ten sposób pojawił się w grupie testowej Jaroslav Náhlík- świetny chłopak oraz aktywny sportowiec, który stał się głównym modelem i testującym nasze wyroby. W ciągu pół roku dołączył do nas Petr Zikmund, który z własnego wózka tymczasowo prowadził działalność pierwszego sklepu internetowego oraz czynności marketingowe.

Od samego początku, firma ADAPTIA jest moim dzieckiem. Byłam przy jej założeniu, ponoszę jej straty czy trudy i cieszę się bardzo z jej rozwoju. W pierwszych latach dużo nam pomogły dziewczyny z České asociace paraplegiků v Praze (czeskie stowarzyszenie osób niepełnosprawnością ruchową). W naszym biurze długo mieliśmy dosłownie pod stołem pudełka z naszą odzieżą do przymierzenia dla wszystkich na wózku, którzy przyjechali do Pragi. Niestety brak docelowego miejsca spowodował, że tą usługę musieliśmy zakończyć. Do obecnej chwili dziewczyny wspomagają niepełnosprawnych w uświadomieniu i nadal informują o naszych spodniach klientów w Pradze oraz ośrodkach rehabilitacyjnych. Pierwsze profesjonalne zdjęcia dla potrzeb sklepu internetowego wykonał dla nas Jan Matoušek, a kolejne zdjęcia uzyskaliśmy dzięki Zbyňkovi Sýkorovi. 

 Co na koniec? Jesteśmy pewni, że odzież adaptacyjna dla osób na wózkach inwalidzkich może być produkowana i sprzedawana w tej samej jakości, z takim samym komfortem użytkowania i atrakcyjnością mody, jak każda inna odzież dla każdej innej grupy docelowej i to jest podstawowa misją działności firmy ADAPIA móda s.r.o. To jest moją wizja ADAPTIA moda, która pasuje jest dostępna, o wysokiej jakości, komfortowa i atrakcyjna.

Dziękuję za odwiedzenie stron internetowych i życzę wygody w noszeniu naszej adaptacyjnej odzieży.

Za ADAPTIA móda s.r.o. 

Martina Václavíková
Prezes Zarządu

 claudia_kalhoty